Megjelent a Hangutazók első nagylemeze és elkészült a korong címadó dala,az „Indulj el” videoklipje. Bársony Bálint, Jäger David és Sas András az itthon még sokak számára ismeretlen, nepáli és keleti hangzásvilágot hozza testközelbe.
Akik már részt vettek Hangutazáson, tapasztalatot szereztek arról, hogy mennyire harmonizáló és testet-lelket-szellemet nyugtató hatása van a hangtálakkal, keleti hangszerekkel előadott, spirituális alapú zenének. Hiszen a hangok itt nem csupán zenei elemek, minden hangnak és csendnek is saját rezgése van, ami átjárja a hallgatót. Ezekre a test reagál, beindulnak az öngyógyító mechanizmusok, melynek köszönhetően oldódnak a feszültségek és a résztvevő fizikailag, lelkileg és szellemileg is új dimenziókba juthat el. Ezt az élményt mostantól bárki az otthonában is megtapasztalhatja, átélheti az „Indulj el” című CD-vel.
„A lemez célja, hogy könnyen hallgatható zene formájában közelebb hozza a hallgatóhoz a szakrális hangkeltő eszközök áldásos hatását és segítsen harmóniába kerülni önmagunkkal”– mondja az egyik ’hangutazó’, Jäger Dávid, aki zenésztársaival együtt hisz abban, hogy az emberiség nemrég egy szellemi-lelki felemelkedés küszöbén lépett át és a további forgatókönyv lapjait mi magunk tölthetjük ki az egyéniségünkkel. Ebben segít minden olyan gyakorlat és terápia, amelyekkel meditatív állapotba kerülhetünk.
„A zene gyógyító ereje régóta ismert. Napjainkban rengeteg, a harmóniát szétziláló hatással bombáznak bennünket számtalan formában. Ezért is fontos a visszahangolás, amire mi is törekszünk, és tapasztalataink gyarapodásával tökéletesíthetjük tudásunkat, mellyel minden érző lényt szolgálhatunk” – mondja Sas András.
„A lemezen nyolcvan percnyi zenei áramlás hallható megszakítás nélkül, különböző akusztikus hangszerekkel. A célunk az volt, hogy a hallgató a lehető legjobb minőségben élvezhesse hangszereink rezgéseit, hangjait. Ezért a lemez készítésekor nem használtunk semmiféle kompresszort és master effektet.” – fogalmaz Bársony Bálint. A lemez zenei producereként is tevékeny munkát végző zenész úgy látja, hogy mai világban az emberek sajnos eltávolodtak a természettől és ezáltal a természetes viselkedéstől is. Az Indulj el című album segíthet elindulni azon a bizonyos belső úton, aminek a végén teljes harmóniába kerülhetünk önmagunkkal.
Kik a hangutazók?
Bársony Bálint
A közönség 18 éves korom óta követheti zenei pályafutásom és több zenei produkcióból is ismerhet: a Back II Black zenekar, a Sunshine Jazz, amivel 2010 legjobb jazz lemeze díját is elnyertük, a Tűztánc, a Star Jam Session örömzenei koncertsorozat, amellyel tavaly a Boney M énekesnőjével is turnéztunk, a Hangold Újra! kezdeményezés, melynek köszönhetően eddig közel 2000 gyermekkel adtunk közösen koncertet és rendszeresen tartunk Hangszersimogató néven zenei foglalkozásokat gyermekeknek. Az Operettszínház zeneszerzőjeként hattagú zenekarommal játsszuk az Amerikai Komédia c. szerzeményem és koncertezünk a Magyar Rhapsody Projekttel, melyben általunk kedvelt klasszikus magyar szerzők darabjait dolgoztuk át saját, jazzes stílusukban.
Sokáig a jazz és a klasszikus zenében kerestem a továbblépés lehetőségét, mígnem három évvel ezelőtt találkoztam a hangtálak varázslatos világával, amiben megtaláltam az irányt. A hangtálak rezgésének tisztító hatása azonnal rabul ejtett, azóta ebből nemcsak hangterapeutaként, hanem zenészként és zeneszerzőként is inspirációt tudok nyerni. 2015-ben expedíciót indítottunk Nepálba, ahol mélyebben, nagymesterek segítségével tanulmányoztuk a hangtálak gyógyító világát, mindebből filmet is forgattunk és így született meg az Indulj el című lemez.
Jäger David
2000 környékén autodidaktaként kezdtem gitározni. Már akkor sem volt kérdés számomra, hogy az utam a keleti kultúrák zenéin keresztül fog vezetni. Török, arab, nepáli, indiai, kínai, kambodzsai, japán hangszergyűjteményem megkövetelte, hogy teljesen elmélyedjek eme kultúrák zenei hagyományában és filozófiájában. Hangszerem, a sarangi a legősibb varázsigék kísérője, egy vonós hangszer, aminek 39 húrja van: 35 acél, 3 kecskebél és egy bronz.
Sas András
Az első hangtálamra 16 évvel ezelőtt, 33 évesen leltem. Először igazán csak a hangja tetszett meg, ekkor még nem tudtam, hogy mi is ez a világ, aminek a kapujában állok. Később eszméltem rá, hogy a zenét nem csak hallgatni szeretném, hanem aktív résztvevőjeként játszani is. Az első hangszerem egy táltos dob volt, aztán egymás követték a különböző kultúrák ütőhangszerei és szakrális hangkeltő eszközei. 2013-ban találtam meg a fő hangszeremet, a Hang drum-ot.
A lemez megrendelhető az MG Records honlapjáról valamint letölthető és streamelhető az összes ismert felületről, és a webshop.egysegmedia.hu oldalról.
A kiadvány továbbá megvásárolható koncertjeinken, és hangterápiás foglalkozásainkon.
Íme a tracklista:
1. Sháku 2. Enchanting Melody 3. Gercse 4. Koshi 5. Saranghituar 6. Mandareja 7. Sansula 8. On the road 9. Respect 10. Hangdrom Brothers 11. Nis Sun Movovorera 12. Anahata 13. Eternal Love 14. Prayer For The Rain 15. Indulj el! (Let’s go!)
A felvételek 2014-2015-ben a Bársony Music Studióban, a Zag Music Stúdióban, a taliándörögdi iskola aulájában, a Kassai Völgyben,a Jäger Music Studióban, a Budai Jurtaközponban és Nepálban a Himalája hegyei között készültek.
A hangutazók:
Bársony Bálint: ének, szoprán és tenorszaxofon, akusztikus gitár, tabla, madal, táltos dobok, hangtálak, gongok, tingshák, csengők, esőbot, hang drum, sansula / Jäger Dávid: shakuhachi, sarangi, sarod, akusztikus gitár, gongok, koshi / Sas András: hang drumok, koshi, hangtálak
Producer: Bérczes Ádám / Fotók: Bársony Bence / Mandala festmény: Velich Dóra Teo / Borító tervezés: Babarci Bulcsu / Zenei producer: Bársony Bálint / Mix: Elek Norbert és Bársony Bálint / Közreműködik: Tar Gergely – tabla (12.Anahata)
Köszönettel tartozunk minden segítőnek aki élteti és támogatja utunkat. Köszönjük az Egység Médiának, a TvHelyettnek, a Mandala Ajándék Nagykereskedésnek, az Audiotechnika Magyarországnak, a MOM Kulturális Központnak, a Nemzeti Kulturális Alapnak (NKA). A Hangutazók Indulj el! című lemeze minden Érző Lény javára válljon!
Legyen minden élőlény boldog!